top of page

Jak učit dítě na nočník a kdy je ta správná doba?

Aktualizováno: 26. 1.

Učení dítěte na nočník může být pro mnoho rodičů náročný proces. Je to důležitý krok v růstu a vývoji dítěte, ale může vyžadovat trpělivost, soustředění a přizpůsobení se potřebám dítěte. Hlídací Babičky, s jejich zkušeností s dětmi, nabízejí několik tipů, jak učit dítě na nočník.

Učit dítě na nočník je nelehký úkol pro rodiče, Hlídací Babičky rády pomohou
Jak učit dítě na nočník - tipy a triky

  1. Začněte s prvními signály: Dítě, které je připravené na nočník, začne dávat jasné signály. Může se stát, že dítě začne být zvědavé, ukazuje na toaletu nebo si bude stěžovat na mokré pleny. To jsou dobré příznaky, že je čas začít s učením na nočník.

  2. Vyberte vhodný nočník: Nočník by měl být pohodlný a správně velký pro vaše dítě. Doporučujeme vybrat nočník s oblíbeným motivem dítěte, aby se mu líbil a cítil se na něm dobře.

  3. Zvolte vhodný čas: Zvolte si čas, kdy máte čas a klid na učení vašeho dítěte na nočník. To může být například víkend nebo doba, kdy nemusíte spěchat.

  4. Buďte trpěliví: Učení na nočník může trvat několik týdnů nebo dokonce měsíců. Buďte trpěliví a nechte své dítě jít vlastním tempem. Neodměňujte dítě za každé použití nočníku, ale pochvalte ho, když to udělá samo.

  5. Přizpůsobte se potřebám dítěte: Některé děti se učí na nočník velmi rychle, zatímco jiné potřebují více času. Buďte připraveni na změny a přizpůsobte se potřebám vašeho dítěte.

  6. Komunikujte s dítětem: Během učení na nočník může být důležité, aby dítě vědělo, co se děje. Vysvětlete mu, co má dělat a proč je to důležité. Komunikujte s dítětem a povzbuzujte ho k pokračování.

V neposlední řadě, je důležité učit dítě na nočník v klidné a pozitivní atmosféře. Nedělejte z toho velkou věc a nezvyšujte tak stres pro dítě.


Pevné nervy a šťastné děti, přejí Hlídací Babičky!

48 zobrazení0 komentářů

Nejnovější příspěvky

Zobrazit vše

Komentarze


bottom of page